Konoha NFFORPG Informační Stránka
Nejdříve se musíte přihlásit!
Pokud nemáte ještě účet, můžete se bezplatně zaregistrovat právě zde: http://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com/register
Stránky jsou určeny výhradně pro hráče NFFORPG na Konoha.cz!

Druhy chakry (živelná chakra, senjutsu chakra, apod.)

Goto down

Druhy chakry (živelná chakra, senjutsu chakra, apod.)

Příspěvek pro Admin za Sat Aug 31, 2013 11:46 pm

Normální chakraJe forma energie, kterou vytváří každý živý jedinec do určitého stupně. Někteří jednotlivci, jako například ninjové, se tuto energii naučili vytvářet ve větší míře a využívat ji za účelem provádění speciálních technik (jutsu). Chakra není normálně viditelná pouhým okem. Ale v situacích, kdy je z těla uvolněno enormní množství chakry je možné ji vidět. To je zřídka kdy viděno při uvolnění téměř celé zásoby chakry v jeden okamžik. Chakra může být také viditelná při použití některé techniky jako například Rasengan, který vyžaduje velmi vysokou úroveň Manipulace tvaru.
Z mnoha různých druhů technik jako jsou ninjutsu, genjutsu, dōjutsu (oční techniky) a mnohé další, vyžadují použití chakry. Avšak taijutsu je poněkud jiné. Nevyžaduje chakru, vše co potřebujete je výdrž. Zatímco ninja neustále potřebuje jistou dávku k životu (životní energie atd…), pravidelné taijutsu to nevyžaduje. Do této kategorie spadají útoky jako kopy, údery. Obecný termín pro zdroj chakry, celkové fyzické a mentální energie se nazývá "celková výdrž". Maximální množství chakry může být zvýšeno a záleží na jaké Chakra úrovni se uživatel nachází.

Elementární chakraJe založena na ninjutsu, díky němuž jsou ninjové schopni vytvářet elementární techniky. Pět základních typů jsou taktéž názvy pro Pět velkých národů Shinobi: oheň, vítr, blesk, země a voda. Každý ninja má nadání pro využití jednoho z těchto typů, popřípadě pro druhý. Pouze uživatelé Rinnenganu jdou schopni používat všech pět typů elementů.
Pokročilé prvky jako je element dřeva, ledu jsou tvořeny kombinací základních typů elementů. To je možné pouze pro ty, kteří mají v krvi Kekkei Genkai (Dědičná pokrevní vlastnost).

Chakra ocasých démonůV Naruto světě existuje devět ocasých démonů (bijuu), prastaré bytosti s enormní zásobou chakry. V podstatě nejsou nic více než koncentrace chakry, která má tělesnou formu. Během dob válek shinobi, každá Skrytá vesnice se snažila tyto démony využít k vojenským účelům a bojovali o ně. Avšak nikdo nebyl schopen démony absolutně ovládat. Jediný způsob jak je z části ovládat, je zapečetit je do lidské osoby, hostitele, pomocí mocné pečetící techniky. Hostitel ocasého démona se nazývá jinchūriki.
Jinchūriki mohou využívat chakru ocasých démonů pomocí tzv. ocasů. Avšak využívání takovéto chakry může mít negativní dopad na hostitele. Může vést až k převzetí kontroly nad tělem i myslí. V případě Uzumaki Naruta, který využíval chakru Devíti ocasé lišky a došel až do stádia se čtyřmi ocasy, chakra kolem jeho těla byla tak koncentrovaná, že spalovala jeho kůži. Čerpání takovéto nepřirozené chakry má neblahé účinky, osobnost hostitele začne být potlačována zvířecí krvežíznivostí ocasého démona a intenzita chakry poškodí hostitelovo tělo, pokud bude takovou to chakru používat po delší dobu. Jsou však známy i výjimky jako je Killer Bee, kde jinchūriki přebírá kontrolu nad bijuu. Nežádoucí a škodlivé účinky démoní chakry jsou potlačeny a hostitelovi se nic nestane.

SenjutsuSenjutsu chakra, chakra potřebná k tvorbě senjutsu, obsahuje energii, která se nalézá v přírodě samé. Jedná se o velmi mocný zdroj energie, který je schopen poskytnout uživateli větší sílu, rychlost a vytrvalost pro taijutsu, stejně jako zvýšit účinnost ninjutsu či genjutsu. Sage chakra (chakra mudrce) je vytvořena kombinací tří prvků, mentální, fyzické a přírodní energie z ovzduší či okolí. Všechny tyto tři složky musí být v dokonalé rovnováze, záleží zde i na kapacitě chakry, kterou je uživatel schopný pojmout. Pouze ninjové s obrovskou zásobou chakry jsou schopni shromáždit přírodní energii, aby se dostali do tzv. Sage modu (Mudrcův stav). Navíc, přírodní energii lze čerpat pouze v klidovém stavu, uživatel se nesmí hýbat. Pro hromadění přírodní energie je potřeba extrémní trpělivost, soustředění a klidná mysl.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 25. 04. 13

Zobrazit informace o autorovi http://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru