Konoha NFFORPG Informační Stránka
Nejdříve se musíte přihlásit!
Pokud nemáte ještě účet, můžete se bezplatně zaregistrovat právě zde: http://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com/register
Stránky jsou určeny výhradně pro hráče NFFORPG na Konoha.cz!

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.)

Goto down

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.)

Příspěvek pro Admin za Sat Aug 31, 2013 9:41 pm

ChakraJe nezbytná i pro tu nejzákladnější techniku. Je to energie složená ze dvou částí, mentální a fyzické, je to energie, která protéká každou buňkou těla, lze ji získat cvičením a zkušenostmi. Jakmile je vyvolána, může být vedena prostřednictvím oběhového systému chakry do jakéhokoliv z 361 chakra bodů (tenketsu) v těle. Skrze různé metody, nejčastěji ruční znamení, můžeme s chakrou manipulovat a vytvářet tak techniky, které by za normálních podmínek byly nereálné, jako je chůze po vodě, vytváření ohně pomocí výdechu či vytváření iluzí.
Mísením dvou různých podstat chakry (mentální, fyzická) mohou vzniknout nové formy. Většina ninjů má přirozené nadání pro jednu podstatu chakry, ale mohou vytvářet i elementární chakru a tu poté využívat. Známe šest základních typů, každý silnější i slabší v porovnání s jiným, vztahy mezi elementy jsou již všechny známy a poslední element má co dočinění s Yin a Yang a rovnováhou mezi mentální a fyzickou energií. Kromě těchto šesti prvků lze vytvářet i jiné různými kombinacemi šesti základních. Například smícháním vodní a větrné podstaty lze vytvořit ledovou podstatu. Zatímco mnoho ninjů umí používat pouze jednu podstatu, jen pár jich je schopných použít jich více najednou.

Oběhový systém chakryJe termín pro kanálky v těle, které vytvářejí a vedou chakru. Zjednodušeně řečeno, mají stejnou funkci pro chakru jako krevní cévy pro krev. Tento systém kanálku zahrnuje 361 uzlů, nazývaných tenketsu, které ovlivňují tok chakry a kromě tenketsu existuje navíc i 8 bran, které kontrolují funkci těla a úroveň napětí. Oběhový systém chakry je propletený skrze celé tělo jako krevní cévy, dotýká se, reaguje s každou jednotlivou buňkou v těle a prorůstá každý orgán. Je-li nějaká část systému zablokována, pak nebude uživatel schopen v této oblasti uvolnit žádnou chakru ze svých tenketsu.
Pochopení tohoto systému je klíčem k technikám klanu Hyuuga, Stylu jemné pěsti. Tento styl dovoluje uživateli vpravit část své chakry do oběhového systému jiné osoby. Při správném použití je uživatel schopný vpravit ohromnou dávku chakry do snadno zranitelných vnitřních orgánů. Neexistuje žádný způsob, jak se proti takovýmto technikám bránit, proto jsou tak velmi účinné. Tyto útoky by mohly být srovnány s ránou z taseru (tejzru).

TenketsuJinak také chakra body či tlakové body. Jsou uzly v oběhovém systému chakry, ze kterých je možno vypouštět chakru. V těle se jich nalézá přesně 361. Ačkoliv ninjové používají chakru denně, pouze pár ninjů je schopno kontrolovat své tenketsu. Dokonce i jonini jsou schopni uvolnit pouze malá množství chakry skrze jejich končetiny k tomu, aby vytvořily silnější údery či efektivnější skoky. Pouze pro členy klanu Hyuuga, jejichž celý bojový styl je založen na manipulaci s tenketsu, je to běžnou záležitostí.

Chakra kontrola

I ve světě ninjů tyto tréninky vyžadují hodně času a zkušeností. To znamená, že klíčem není to, mít chakru, ale schopnost ji dostatečně ovládat. Každá živá bytost má chakru, ale pouze zkušení ninjové umí správně formovat a manipulovat chakru v plném rozsahu.
Formování chakry zahrnuje získávání energie z obou částí těla, buněk těla i vědomí mysli a jejich následné mísení v těle jednotlivce. Množství energie se liší v tom, jakou techniku chce ninja vytvořit. Jinak řečeno, ninja může vytvořit příliš mnoho nebo příliš málo chakry, která je poté využívána neefektivně. I ninja schopný vytvořit správné množství chakry může pohořet, pokud se nenaučí udržet stejně koncentrovaný tok chakry. Plýtvání chakry vede k nevýhodě jako je brzké vyčerpání, které může být i smrtelné. nejznámnější a pravděpodobně také nejefektivnější metody pro zlepšení vytváření a manipulace chakry jsou Listová koncentrace, šplhání po stromech či chození po vodě. Existuje i jakýsi mezistupeň. Ninja umí částečně manipulovat svou chakrou. To znamená, že umí chakru vytvořit, ale neumí ji efektivně využít a kontrolovat ji. Což ve výsledku znamená slabé a nevyvedené techniky. Aby se chakra dala lépe ovládat, uživatel může využívat ruční znamení. S těmito ručními znameními může uživatel využívat chakru s velkou efektivitou, která mu dovoluje vytvářet silnější techniky. Rozdílné techniky ovšem vyžadují rozdílná ruční znamení. Při tvorbě většiny ninjutsu jsou zapotřebí dvě metody manipulace chakry a to jsou Manipulace tvaru a Přírodní manipulace. Manipulace tvaru zahrnuje kontrolu tvaru, pohybu a koncentrace chakry.
Přírodní manipulace obvykle souvisí se změnou fyzikálních vlastností chakry a přeměny surové chakry na chakru elementární. Existuje i Přírodní manipulace Yin a Yang, která mění podíl mentální a fyzické energie v chakře. Tyto dvě metody mohou být použity odděleně nebo najednou pro vytvoření techniky.
Nejběžnější způsob, jak vytvořit v těle chakru a správně ji využívat se nazývá Chakra kontrola. Ninjové s vysoce rozvinutou chakra kontrolou jsou obvykle medikové či senzibilové, oba tyto obory zahrnují extrémně přesnou kontrolu chakry.

Jak již bylo zmíněno, různé stupně manipulace s chakrou vyžadují různý stupeň dovednosti a zkušenosti.

Chůze po stromech


Trénink lezení po stromech pomocí chakry v chodidlech poskytuje nejen praktickou dovednost, skvěle využitelnou v mnoha situacích, ale také rozvíjí schopnost manipulace s chakrou dotyčného.
Trénink spočívá v koncentraci chakry do chodidel a v jejím stabilizování. Příliš velké množství může totiž dotyčného od kmene stromu odhodit a poškodit kůru stromu, a naopak příliš malé množství dotyčného neudrží.
Trénink podstupují Genini.


Chůze po vodě


Trénink chůze po hladině pomocí chakry v chodidlech je v podstatě těžší verze tréninku lezení po stromech, kterou podstupují Pokročilí Genini.
I tento trénink pomáhá zlepšit úroveň manipulace s chakrou dotyčného, jelikož spočívá v soustředění chakry do chodidel tak, aby držela uživatele na hladině vody a bránila mu v potopení se pod hladinu.
Tato dovednost se dá využít jak k chůzi po vodě, tak k jakémusi klouzání se po hladině, podobně jako při bruslení.

Soustředění chakry do zbraní či jiných věcí


Tato dovednost opět rozvíjí schopnost pracovat s chakrou, a spočívá ve schopnosti nechat proudit vlastní chakru ven z těla, cizím objektem jako je obvykle nějaká zbraň.
Kromě toho, že toto cvičení pomáhá Pokročilým Geninům, kteří ho obvykle praktikují, trénovat manipulaci s chakrou, je také nezbytnou dovedností k ovládnutí technik, které z ní vycházejí, jako nepříklad Kumo-Ryu Kaengiri, Hien, Fuuton: Shinkuujin, nebo Kusanagi no Tsurugi: Chidorigatana.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 87
Join date : 25. 04. 13

Zobrazit informace o autorovi http://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru