Konoha NFFORPG Informační Stránka
Nejdříve se musíte přihlásit!
Pokud nemáte ještě účet, můžete se bezplatně zaregistrovat právě zde: http://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com/register
Stránky jsou určeny výhradně pro hráče NFFORPG na Konoha.cz!

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.)

Goto down

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.) Empty Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.)

Příspěvek pro Admin za Sat Aug 31, 2013 9:41 pm

Chakra

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.) Chakra

Chakra je nezbytná i pro tu nejzákladnější techniku. Je to energie složená ze dvou částí, mentální a fyzické, která protéká každou buňkou těla. Proudí skrze každou živou bytost v systému podobném tomu krevnímu, avšak naučit se ji ovládat, generovat ve větším množství, uvolňovat skrze tělo a tím používat tzv. jutsu, lze pouze pilným cvičením a zkušenostmi.
Může být vedena prostřednictvím oběhového systému chakry do jakéhokoliv z 361 chakra bodů (tenketsu) v těle. Skrze různé metody, nejčastěji ruční pečetě, je možné s chakrou manipulovat a vytvářet tak techniky, které by za normálních podmínek byly nereálné, jako je chůze po vodě, vytváření ohně pomocí výdechu či iluze.

Obyčejně je chakra pouhým okem neviditelná, není-li silně koncetrovaná a nebo uvolněna v obrovském množství, k čemuž nedochází díky výše zmíněným tenketsu bodům. Jinak by hrozilo, že člověk o všechnu svou chakru velice rychle přijde, což by vedlo ke smrti.

Chakra obsahuje dva základní prvrky, zvané yin a yang.
Yin představuje duševní energii a fantazii ninji. Je stavebním kamenem pro techniky jako jsou techniky klanu Nara či genjutsu, při jejichž vzniku je poměr yin a yang nakloněn ve prospěch yin.
Yang naopak představuje energii fyzickou a vitalitu ninji. Vzniká nachýlením poměru yin a yang ve prospěch yang a je stavebním kamenem technik jako jsou například techniky klanu Akimichi.
Nechápejte to ale špatně. Podstaty yin a yang jsou užívány naprosto běžně při všech neživelných technikách, právě manipulací s jejich poměrem.

Chakra má rovněž živelnou náturu. Chakra každého tíhne k nějakému z pěti živlů, případně k jinému živlu, má-li dotyčný nějaké kekkei genkai. Oheň, vítr, blesk, země a voda. To jsou základní živly, které jsou obsaženy v každé chakře. Naučit se je ovládnout všechny možné sice je, ale je to velice obtížné. Obyčejně má ninja bližší vztah totiž jen k jednomu či dvěma.

Chakru je též možné posilovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o energii vzniklou smýcháním energie duševní a fyzické, je zapotřebí přesně tyto oblasti budovat. Tréninkem těla a zlepšováním fyzičky se bude energie tělesná, studiem, meditacemi a sběrem zkušeností naopak energie duševní.
Díky tomu se stane chakra dotyčného silnější a jeho techniky mocnější.

Množství chakry je víceméně danné geneticky. Stejným způsobem, jaký je zmíněný výše, se ale dá do jisté míry navýšit. Čim silnější a zkušenější tedy ninja je, tím silnější a hojnější je jeho chakra.

Chakra každého má svou jedinečnou „signatůru“. Každý člověk je jedinečný a stejně tak jeho chakra. Díky tomu mohou senzibilové rozeznávat jednotlivce, případně přesně určit, o koho jde, jen podle chakry dotyčného. Některé prvky se rovněž dědí a tak je možné podle chakry poznat, že se jedná například o člena klanu Hyuuga, pokud se s takovou chakrou dotyčný senzibil již setkal.

Zatímco prakticky všechny techniky vyžadují chakru, aby mohli vzniknout, taijutsu nikoliv. K obyčejným útokům jako je rána pěstí nebo kopanec je zapotřebí jen stamina, neb při nich nedochází, až na pár výjimek, k žadné aktivní manipulaci či soustředění chakry. Ninja ale samozřejmě pořád potřebuje chakru, aby mohl žít, a vzhledem k tomu, že se bojem na blízko unavuje tělo, dochází tak k úbytku fyzické energie, která je ke vzniku chakry potřeba, a tudíž ubývá i chakry jako takové.

Oběhový systém chakry

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.) Latest_zpstnzfsf5q

Je termín pro kanálky v těle, které vytvářejí a vedou chakru. Zjednodušeně řečeno mají stejnou funkci pro chakru jako krevní cévy pro krev. Tento systém kanálku zahrnuje 361 uzlů, nazývaných tenketsu, které ovlivňují tok chakry, které kontrolují funkci těla a úroveň napětí. Nejznámnější je osm bodů tenketsů, zvaných Osm bran, jejichž uvolňování umožňuje limity těla za cenu jeho zdraví překračovat.
Oběhový systém chakry je propletený skrze celé tělo jako krevní cévy, dotýká se, reaguje s každou jednotlivou buňkou v těle a prorůstá každý orgán.
Dojde-li k poškození nějaké části chakrového systému, odnesou to i příslušné orgány či jiné části těla, a obráceně.

Tenketsu

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.) 361base

Jinak také chakra body či tlakové body. Jsou to uzly v oběhovém systému chakry, ze kterých je možné vypouštět chakru. V těle se jich nachází přesně 361. Obyčejní ninjové včetně jouninů či zkušenějších jedinců jsou obvykle schopní uvolňovat chakru jen ze svých tenketsu na dlaních a nohou, díky čemuž posilují svou fyzickou sílu. Výjimkou jsou členové klanu Hyuuga, kteří toto svedou se všemi svýmí tenketsu.
Tenketsu jsou malé zhruba jako špička jehly, neviditelné i pro Sharingan. Pouze Byakugan je dost silný na to, aby umožnil svému uživateli tenketsu spatřit.
Každý tenketsu souvisí s nějakou částí těla. Jeho blokací je možné dotyčnému bránit v efektivním používání chakry, či ho „zranit zevnitř“ nikoliv pomocí fyzické síly, nýbrž chakry, na čemž bazíruje styl Jemné pěsti klanu Hyuuga.

Chakra kontrola

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.) Chakrakontrola

I ve světě ninjů tyto tréninky vyžadují hodně času a zkušeností. To znamená, že klíčem není chakru, ale schopnost ji dostatečně ovládat. Každá živá bytost má chakru, ale pouze zkušení ninjové umí správně formovat a manipulovat chakru v plném rozsahu.

Formování chakry zahrnuje získávání energie z obou částí těla, buněk těla i vědomí mysli a jejich následné mísení v těle jednotlivce. Množství energie se liší v tom, jakou techniku chce ninja vytvořit. Jinak řečeno, ninja může vytvořit příliš mnoho nebo příliš málo chakry, která je poté využívána neefektivně. I ninja schopný vytvořit správné množství chakry může pohořet, pokud se nenaučí udržet stejně koncentrovaný tok chakry. Plýtvání chakry vede k nevýhodě jako je brzké vyčerpání, které může být i smrtelné.

Nejznámnější a pravděpodobně také nejefektivnější metody pro zlepšení vytváření a manipulace chakry jsou tzv. „listová koncentrace“, šplhání po stromech či chození po vodě. Existuje i jakýsi mezistupeň, kdy ninja umí částečně manipulovat svou chakrou. To znamená, že umí chakru vytvořit, ale neumí ji efektivně využít a kontrolovat ji. Což ve výsledku znamená slabé a nevyvedené techniky. Aby se chakra dala lépe ovládat, uživatel může využívat ruční pečetě. S těmito ručními znameními může uživatel využívat chakru s velkou efektivitou, která mu dovoluje vytvářet silnější techniky či neplýtvat zbytečně chakrou. Rozdílné techniky ovšem vyžadují rozdílné ruční pečetě.

Při tvorbě většiny ninjutsu jsou zapotřebí dvě metody manipulace chakry a to jsou manipulace tvaru a manipulace podstaty.
Manipulace tvaru zahrnuje kontrolu tvaru, pohybu a koncentrace chakry.
Manipulace podstaty obvykle souvisí se změnou fyzikálních vlastností chakry a přeměnou surové chakry na chakru živelnou.
Ninjové s vysoce rozvinutou kontrolou chakry jsou obvykle medikové či senzibilové, neboť oba tyto obory vyžadují extrémně přesnou kontrolu chakry.


Jak již bylo zmíněno, různé stupně manipulace s chakrou vyžadují různý stupeň dovedností a zkušeností.

Chůze po stromech

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.) Tree_Climbing_zpsh0vuhokk

Trénink lezení po stromech pomocí chakry v chodidlech poskytuje nejen praktickou dovednost, skvěle využitelnou v mnoha situacích, ale také rozvíjí schopnost manipulace s chakrou dotyčného.
Trénink spočívá v koncentraci chakry do chodidel a v jejím stabilizování. Příliš velké množství může totiž dotyčného od kmene stromu odhodit a poškodit kůru stromu, a naopak příliš malé množství dotyčného neudrží.
Trénink podstupují genini.


Chůze po vodě

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.) Episode_53_zps7mbhrujp

Trénink chůze po hladině pomocí chakry v chodidlech je v podstatě těžší verze tréninku lezení po stromech, kterou podstupují pokročilí Genini.
I tento trénink pomáhá zlepšit úroveň manipulace s chakrou dotyčného, jelikož spočívá v soustředění chakry do chodidel tak, aby držela uživatele na hladině vody a bránila mu v potopení se pod hladinu.
Tato dovednost se dá využít jak k chůzi po vodě, tak k jakémusi klouzání se po hladině, podobně jako při bruslení.

Soustředění chakry do zbraní či jiných věcí

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.) 20110501165746Konoha_Chakra_Blade_activated_zpszsp3qh7o

Tato dovednost opět rozvíjí schopnost pracovat s chakrou, a spočívá ve schopnosti nechat proudit vlastní chakru ven z těla, cizím objektem jako je obvykle nějaká zbraň.
Kromě toho, že toto cvičení pomáhá pokročilým Geninům, kteří ho obvykle praktikují, trénovat manipulaci s chakrou, je také nezbytnou dovedností k ovládnutí technik, které z ní vycházejí, jako nepříklad Kumo-Ryu Kaengiri, Hien, Fuuton: Shinkuujin, nebo Kusanagi no Tsurugi: Chidorigatana.

Kai

Chakra a její funkce (chůze po stromech, vodě, vedení chakry zbraněmi, apod.) Kai


Kai neboli „Uvolnění“ je finta, s jejíž pomocí dokáže ninja na okamžik narušit tok své chakry a vymanit se tak z genjutsu, je-li v nějakém chycen. Podobně jako výše zmíněné praktiky vyžaduje i tato dovednost jistou úroveň v kontrole chakry.
Ovládnout ji je možné od úrovně chuunina.

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 25. 04. 13

Zobrazit informace o autorovi http://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru