Konoha NFFORPG Informační Stránka
Nejdříve se musíte přihlásit!
Pokud nemáte ještě účet, můžete se bezplatně zaregistrovat právě zde: https://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com/register
Stránky jsou určeny výhradně pro hráče NFFORPG na Konoha.cz!

Join the forum, it's quick and easy

Konoha NFFORPG Informační Stránka
Nejdříve se musíte přihlásit!
Pokud nemáte ještě účet, můžete se bezplatně zaregistrovat právě zde: https://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com/register
Stránky jsou určeny výhradně pro hráče NFFORPG na Konoha.cz!
Konoha NFFORPG Informační Stránka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klan Uchiha

Goto down

Klan Uchiha Empty Klan Uchiha

Příspěvek pro Jaden Mon Jun 05, 2017 7:15 pm

Klan Uchiha Uchiha%20symbol_zpsicl0iv7i

Správci: Jaden

Jeden ze čtyř vznešených klanů v Konohagakure, mnohými nazýván také jako nejsilnější především díky jejich přirozeným bojovým schopnostem a Kekkei Genkai - Sharinganu.
Po oné osudné noci, kdy byla na příkaz starších drtivá většina klanu vyvražděna se zdálo, že je s klanem jednou pro vždy konec. Díky několika přeživším však jejich odkaz a jméno žily dál a tak se po mnoha a mnoha letech klan začal opět rozrůstat. Zaujímající své předešlé místo na kraji vesnice, Uchihové jsou rozhodnuti získat zpět svoji padlou slávu a znovu stanout jako jeden z nejsilnějších klanů vesnice. Pozici nejsilnějšího klanu ve vesnici však mezitím převzal klan Hyuuga, díky čemuž je mezi těmito dvěma klany rivalita a ani jeden se rozhodně nechce smířit s pozicí slabšího.
Vedení klanu v současné době vyjednává s Hokage o rozšíření klanového území, zatímco se zbytek klanu snaží opět zabydlet ve vesnici a vydobít si zpátky svou pošramocenou reputaci.

Zaměření klanu: Uchiha klan je známy svojí všestranností pro všechny bojové dovednosti a schopností rychle se zlepšovat. Mimo jiné ale také pro svůj ohnivý element a výborné zacházení s ninja vybavením, obzvláště se shurikeny. Jejich kvalita chakry se navíc oproti běžným shinobi výrazně liší.
Důvod, proč byl klan Uchiha vždy tolik obávaný a respektovaný je však jejich Kekkei Genkai - Dōjutsu Sharingan.

Popis Kekkei Genkai: Sharingan, jinak také kopírovací oko, je Dōjutsu klanu Uchiha, známé také jako jedno ze "Tří velkých Dōjutsu" společně s Byakuganem a Rinneganem. Sharingan se neobjevuje u všech příslušníků klanu a k jeho aktivaci většinou dojde až když daná osoba projde nějakým emocionálním šokem. Nemusí se však nutně jednat pouze o negativní emoci, jako v případě Obita Uchihy během třetí Velké války ninjů, kdy Sharingan aktivoval pouze z čisté vůle ochránit své přátele. Během daného okamžiku, mozek uživatele vypustí speciální chakru ovlivňující oční nervy, čímž se oko transformuje do formy Sharinganu. Po první aktivaci uživatelé dokáží nadále Sharingan aktivovat a deaktivovat dle vlastní vůle. Sharingan také může být transplantován do někoho, kdo není Uchiha. V takovém případě si daná osoba oko většinou zakrývá, když ho zrovna nepoužívá, neboť jej deaktivovat nedokáže.
Při používání Sharinganu se duhovka uživatele zbarví do červena a okolo zornice se objeví 1 až 3 tomoe. Počet závisí na dovednosti uživatele. Se zvětšujícím se počtem tomoe se také zlepšují základní shopnosti Sharinganu. Při první aktivaci se normálně objevuje pouze 1 tomoe, ale byly i případy, kdy se díky situaci, nebo mimořádnému talentu uživatele objevily tomoe rovnou 2.
Schopnosti Sharinganu se dělí na dvě skupiny podle použití - "oko pochopení" a "oko hypnotismu". I přes to, že dané schopnosti nejsou přiřazeny k jednotlivým očím, sám Uchiha Madara konstatoval, že se Sharingan dá využít k plnému potenciálu pouze tehdy, pokud jsou obě oči pohromadě.

Nevýhody Kekkei Genkai: Všeobecnou slabinou jsou jiné Kekkei Genkai, neboť jsou těžké na předvídání a je nemožné je okopírovat. Totéž platí i pro některé speciální techniky a styly boje, k jejíž kompletnímu prohlédnutí a pochopení jen Sharingan nestačí (například u loutkářů je i pomocí Sharinganu bez dobré znalosti tohoto stylu boje těžké předvídat, co se chystá se svými loutkami loutkář udělat, a tak dále). Problémy mohou však Sharinganu nadělat i takové techniky či útoky, které omezují možnost použití očí jako takových, jako je například Kirigakure no Jutsu, obyčejný flashbang, nebo Sunaarashi.


Schopnosti Sharinganu:

Oko pochopení
1) Uživatel může vidět chakru a barevně ji rozlišovat dle jejího složení a původu. Na rozdíl od Byakuganu ale Sharingan není schopný vidět skrz budovy či jiné překážky. Dokáže však rozpoznat odchylky v objehu chakry v těle a poznat tak, jestli je on sám, nebo jakákoliv jiná osoba pod vlivem Genjutsu. Toto se však samozřejmě nestane samo od sebe, nýbrž to uživatel musí chtít cíleně. Uživatel nejdříve musí nabýt podezření, že je on sám, nebo někdo jiný pod vlivem Genjutsu načež si může svoji domněnku Sharinganem ověřit. Navíc můžete poznat, že jste pod Genjutsu, nebo že je nepřítel před vámi iluze, ale to neznamená, že můžete dané Genjutsu automaticky zrušit.

2) Vnímání uživatele se výrazně zlepší - dokáže odezírat ze rtů, nebo jednoduše mimikovat pohyb někoho jiného, jako například Sasuke mimikoval pohyb tužky při testu v Chunninské zkoušce.
Tato dovednost je také velice cenná při boji na blízko. Extrémní cit pro detail, který uživateli jeho Sharingan skýtá, mu umožňuje vnímat i ten sebemenší pohyb, který jeho nepřítel udělá. Zkušený uživatel taijutsu pak dokáže této informace využít a včas nepřátelský útok zablokovat, vyhnout se mu, nebo ho counterovat. Schopnost vnímat i ten sebemenší detail ale automaticky neznamená činit na základě toho správné úsudky a protiopatření. Kromě toho je zde řeč jen o vnímání, nikoliv schopnosti těla držet s Sharinganem uživatele krok, což v praxi znamená, že dostane-li se uživatel Sharinganu do křížku s někým schopnějším v taijutsu nebo rychlejším, než je on sám, schopnost vnímat pohyby svého soupeře neznamená, že na ně zvládne uživatel také správně či zavčas zareagovat, viz. Sasukeho střet s Rockem Leem.

3) Uživatel je schopný zkopírovat skoro jakékoliv jutsu, které má však předpoklady provést. Není tedy možné zkopírovat Kekkei Genkai techniky nebo techniky, které nemůže uživatel z nějakého důvodu provést (například techniku Mýtické dlaně, která je postavená především na lékařských znalostech, nikoliv na schopnosti přimět chakru k urychlení hojení rány). Tajné techniky nebo živelné techniky lze zkopírovat bez omezení (nicméně s technikami typu technik klanu Akimichi by mohl mít hubenější uživatel z pochopitelných důvodů problém, a tak dále). Krom toho mohou kopírovat pouze jutsu menší, nebo stejné úrovně jako je uživatel sám (např. pokročilý chuunin tak může zkopírovat techniky ranků E, D, C, B a jednu techniku ranku A, ale už ne techniky ranku S nebo více technik ranku A, dokud se nestane jouninem). Použití zkopírované techniky může uživatel sharinganu poté sám zreplikovat a nebo ji poupravit dle vlastních potřeb a vytvořit tak techniku novou (viz. Sasukeho Lví kombo, odvozené od Předního lotusu Rocka Leeho).
Při kopírování je také nutné, aby uživatel Sharinganu ovládal alespoň jistý základ stylu, který se chystá zkopírovat. Čili postava zaměřené např. pouze na taijutsu a ninjutsu, která viděla genjutsu leda tak v učebnici, nebude schopná genjutsu techniky zkopírovat.
Užívání zkopírovaných technik či technik od nich odvozených má však svá herní omezení:
Pokud uživatel sám neovládá nějakou techniku na stejném principu, jako je princip techniky zkopírované, kterou se právě chystá použít, bude ho seslání takové techniky stát dvakrát tolik chakry. Tento zápor lze pomalu odbourat zlepšováním se v odvětí oné zkopírované techniky. V herní praxi to znamená, že bude-li chtít uživatel Sharinganu použít například zkopírované Suiryuudan no Jutsu, bude ho stát dvojnásobné množství chakry než normálně. Poté, co zkopíruje alespoň 5 dalších vodních technik, sníží se toto množství na 1,5 původního, a na normální se změní až tehdy, co se začne tato postava sama suiton cíleně učit a pořádně se jím zabývat.
Dále, každá postava, která používá Sharingan, bude mít na svém profilu seznam technik, které kdy zkopírovala, do kterého budou spadat i techniky od těch zkopírovaných odvozené.
Kdykoliv bude mít tato postava možnost spatřit Sharinganem nějakou novou techniku (musí ji vidět používat nějaké NPCčko ovládané adminem či senseiem, a nebo postavu jiného hráče), kterou může zkopírovat, může její hráč svého senseie požádat, aby jí byla do výše zmíněného seznamu tato technika přidána, anebo si může sepsat techniku vlastní, od nějaké zkopírované techniky odvozenou, která jí bude do tohoto seznamu přidána hned poté, co bude běžným postupem schválena a postava se ji posléze i herně naučí.
Podle své úrovně pak může uživatel Sharinganu techniky z tohoto seznamu během boje používat:
Pokročilý chuunin smí za souboj použít dvě z těchto technik.
Jounin smí za souboj použít tři z těchto technik.
ANBU smí za souboj použít čtyři z těchto technik.
Sannin smí za souboj použít pět z těchto technik.
S-rank ninja smí za souboj použít šest z těchto technik.
Použití těchto technik mimo boj se bude řešit individuálně podle situace.

Oko hypnotismu

1) Na rozdíl od obyčejných uživatelů genjutsu mají uživatele sharinganu tu možnost sesílat vizuální genjutsu jen pomocí očního kontaktu se svou obětí.
Svá sharinganová genjutsu si však každý hráč musí sepsat a zaslat ke schválení sám, stejně jako jakoukoliv jinou genjutsu techniku.


Techniky povolené k automatickému osvojení od úrovně pokročilého genina:

Japonský název: Sharingan
Český název: Kopírovací oko
Typ jutsu: Doujutsu, Kekkei Genkai
Třída jutsu: Neznámá
Popis: Při používání Sharinganu se duhovka uživatele zbarví do červena a okolo zornice se objeví 1 až 3 tomoe. Počet závisí na dovednosti uživatele. Se zvětšujícím se počtem tomoe se také zlepšují základní schopnosti Sharinganu.
1 tomoe – Od úrovně pokročilého genina.
Sharingan po první aktivaci. Uživatel získá možnost využívat první a druhé schopnosti, popsané v popisu Oka pochopení (vidí chakru a lépe vnímá pohyby nepřítele)
2 tomoe – Od úrovně pokročilého chuunina.
Uživatel získává třetí schopnost Oka pochopení (kopírování technik) a také dokáže lépe využívat první dvě schopnosti Oka pochopení.
3 tomoe – Od jounina.
Uživatel dokáže podle pečetí, které nepřítel poskládá, určit, zda-li bude technika živelná, a o jaký živel půjde. Rovněž dokáže pouhým pohledem rozpoznat a prohlédnout použití všech technik z akademie.
Dále získává uživatel schopnost Oka hypnotizmu, kterou je sesílání genjutsu pouhým očním kontaktem.
Zápory: Přirozeným nepřítelem Sharinganu jsou techniky Kekkei Genkai či jiné nezkopírovatelné techniky, stejně jako techniky, omezující viditelnost, jako je například Kirigakure no Jutsu, díky kterým ztrácí Sharingan svou využitelnost v boji.
Dalšími zápory jsou všechny zápory popsané jak u Oka pochopení, tak u Oka hypnotizmu, či zmíněné v popisu Kekkei Genkai klanu Uchiha v článku klanu na herním webu.
Poznámka: Před prvním použitím si každý ať už v životopise, nebo rovnou ve hře sepíše svůj emocionální prožitek, díky kterému se Sharingan poprvé objeví.


Další techniky k osvojení:

Japonský název: Nogashiryoku
Český název: Osvobozující pohled
Typ jutsu: Doujutsu, Kekkei Genkai
Třída jutsu: Od chuunina
Popis: Jedná se v podstatě o jakousi oční verzi Kai. Uživatel pohlédne s aktivním Sharinganem člověku pod vlivem genjutsu do očí, čímž mu poruší tok chakry a z vlivu genjutsu ho tak vysvobodí.
Zápory: Použitelné jen vlastníky Sharinganu. Je nutné pohlédnout oběti genjutsu celkem z blízka do očí.

Japonský název: Dousatsu
Český název: Vhled
Typ jutsu: Doujutsu, Kekkei Genkai
Třída jutsu: A
Popis: Uživatel pohlédne své oběti aktivovaným Sharinganem do očí a nahlédne jí tak do mysli, ze které si může vzít jakoukoliv informaci, která není chráněná nějakou pečetí.
Zápory: Tato technika vyžaduje značné soustředění uživatele a také jistou oslabenost oběti. Uživatel musí s obětí rovněž udržovat pár sekund oční kontakt, než se efekt techniky projeví. Proto není možné ji použít při boji či na někoho, kdo se může bránit.
Je rovněž dobré vědět, po jaké informaci uživatel pátrá, protože jinak může prohledávání mysli oběti zabrat tolik času, kolik byste od prohledávání všech vzpomínek, co tak člověk může mít, čekali.
Tuto techniku se rovněž může naučit pouze ten, jehož Sharingan má už tři tomoe.

Japonský název: Izanagi
Český název: Izanagi
Typ jutsu: Genjutsu, Doujutsu, Kekkei Genkai, Kinjutsu
Třída jutsu: A-S
Popis: Tato technika umožňuje uživateli manipulovat se samotnou realitou. Po dobu, co je tato technika aktivní, nemůže uživatel prakticky zemřít ani být nijak jinak zraněn. Veškerá zranění, co utrží, i ta smrtelná, jsou okamžitě nahrazena realitou, ve které je uživatel živ a zdráv.
Zápory: Cena této techniky je však vysoká. K jejímu použití je zapotřebí být vlastníkem alespoň jednoho oka se Sharinganem, které uživateli umožní držet techniku zhruba 20 vteřin aktivní. Po uplynutí této doby však uživatel na toto oko trvale oslepne. Z toho důvodu je tato technika v klanu Uchiha považována za zakázanou.
S-rank verze této techniky umožňuje uživateli rozšířit pole působnosti této techniky z reality, týkající se jen jeho osoby až na širší okruh kolem něho včetně více osob.

Japonský název: Izanami
Český název: Izanami
Typ jutsu: Genjutsu, Doujutsu, Kekkei Genkai, Kinjutsu
Třída jutsu: A
Popis: Technika, která vznikla prakticky jen proto, aby vyrušila efekt techniky Izanagi.
Tato technika vytváří jakousi časovou smyčku, která se odehrává v hlavě oběti, která použila Izanagi, tak dlouho, dokud oběť nepřijme cokoliv, před čím se snaží pomocí svého Izanagi uniknout.
Uživatel si při sesílání Izanami zvolí jeden bod v čase, zapamatuje si ho pomocí svého Sharinganu, načež vytvoří neustále se opakující smyčku, jejíž začátek i konec je vždy onen bod.
Při seslání postihne tato technika i ty, které sesilatel Izanagi ovlivnil spolu se sebou.
Zápory: Stejně jako u Izanagi je i u Izanami cenou za použití zrak. Poté, co uživatel použije Izanami, oslepne na oko, kterým ho seslal.
Technika se rovněž nedá kvůli své povaze moc považovat za útočnou. Kvůli úmyslně zabudované únikové cestě je spíše technikou, která má pomoct uživateli Izanagi přijmout skutečnost a pomoci mu vrátit se na správnou cestu, ze které sešel.
Pokud se oběť rozhodne přijmout realitu, před kterou se snažila pomocí Izanagi utéct, ze smyčky se dostane včetně svého Sharinganu, který použila na Izanagi.

Japonský název: Mangekyou Sharingan
Český název: Kaleidoskopické kopírovací oko
Typ jutsu: Doujutsu, Kekkei Genkai
Třída jutsu: Neznámá
Popis: Mangekyou Sharingan je vyšší forma Sharinganu, která se objevuje poté, co daná osoba projde nějakým silně traumatizujícím zážitkem, spojeným se ztrátou milované osoby. Jeho schopnosti se stejně jako jeho podoba liší uživatel od uživatele (mezi blízkými příbuznými mohou být schopnosti však podobné).
Každé oko s Mangekyou Sharinganem v sobě skrývá svou vlastní techniku (každou z nich si hráč musí sepsat a poslat ke schválení). Poté, co uživatel ovládne techniky obou svých očí, získá přístup k technice Susanoo.
Schopnost prvního oka probudí uživatel automaticky s probuzením Mangekyou Sharinganu. Druhou probudí rovněž automaticky, a to sice tehdy, co dosáhne 100 bodů od bodu, kdy Mangekyou Sharingan poprvé probudil (Probudí-li postava Mangekyou Sharingan a spolu s ním schopnost prvního oka např. v době, kdy bude mít 1000 bodů, smí probudit schopnost druhého oka kdykoliv poté, co dosáhne 1100 bodů).
Přes obrovskou moc a potenciál ale působí užívání Mangekyou Sharinganu na tělo uživatele velikou zátěž, díky čemuž uživatel slepne.
Jedinou možností, jak získat svůj Sharingan a zrak zpět, je transplantace Mangekyou Sharinganu jiného uživatele se silným pokrevním poutem jako je sourozenec nebo rodič, čímž uživatel získá takzvaný Věčný Mangekyou Sharingan. Získá tak zpět jak svůj zrak, tak i techniky svého Mangekyou Sharinganu. Jednu z nich však může či nemusí nahradit technikou Mangekyou Sharinganu, který mu byl transplantován.
Zápory: Kromě prakticky stejných záporů jako má obyčejný Sharingan má Mangekyou Sharingan ještě jeden velký zápor. Každé jeho použití zhoršuje uživateli neodvratně zrak, což vede až k naprostému oslepnutí.
Zhruba po dvacátém použití uživatel o zrak včetně schopností svého Sharinganu přijde (počet použití je myšlen za život postavy, nikoliv za jeden souboj).
Poznámka: Před prvním použitím si každý ať už v životopise, nebo rovnou ve hře sepíše svůj emocionální prožitek, díky kterému se Mangekyou Sharingan poprvé objeví.
Tak jako tak mohou však Mangekyou Sharingan využívat pouze postavy od úrovně Sannina a výš.
Schopnosti Mangekyou Sharinganu si každý hráč sepisuje sám a posílá ke schválení na herní mail jako každou jinou techniku.

Japonský název: Susanoo
Český název: Susanoo
Typ jutsu: Doujutsu, Kekkei Genkai
Třída jutsu: Neznámá
Popis části, kterou mají všechny verze Susanoo společnou: Susanoo je obří, humanoidní postava, vytvořená z uživatelovi chakry, obklopující uživatele.
Jejím smyslem je především obrana uživatele, ale s jejím rozvojem se dá využít i efektivně k útoku.
Při prvním vytvoření se zjeví pouze část obřího skeletu, obklopujícího uživatele, ke kterému je skelet ukotvený, chránící uživatele před fyzickými či plynnými útoky a řídící se jeho vůlí.
Postupem času, jak se uživatel v používání Susanoo zlepšuje, přibývají skeletu vrstvy. Svaly, kůže, zbroj, dokud se nezhmotní i jeho dolní část trupu a on nenabyde vzhledu podobnému tengu. V takovém případě je uživatel v podstatě vynesen do vzduchu, kde se nadále vznáší uvnitř hrudi svého Susanoo. Této poslední verze i s dolním trupem a křídly však nedokáže dosáhnout každý.
Ač se každé Susanoo do jisté míry vzhledově liší, vždy má po ruce alespoň jeden meč, kterým dokáže bez problému vyrýt rýhu do země nebo rozštěpit menší horu.
Sílu má rovněž dost velkou, aby dokázalo rozmáčknout člověka pouhým sevřením v pěsti.
Co se obranné části této techniky týče, čím více vrstev Susanoo má, tím více vydrží. Nezničitelné však není. Silná, ničivá, A-ranková technika, zaměřená na jeden bod, by dokázala kostru Susanaa prorazit. S každou další vrstvou by však bylo takových útoků do jednoho místa potřeba víc, aby bylo možné tuto obranu prorazit.
Pod ochranná křídla této techniky si uživatel navíc může vpustit kohokoliv chce, skýtaje mu tak stejnou ochranu, jako skýtá Susanoo jemu.
Stejně může uživatel do chakry, ze které je Susanoo vytvořené, přimíchat i chakru cizí, což může při boji sloužit různým strategickým prvkům.
Přesto, že je uživatel prakticky uzavřený uvnitř obří bytosti, která ho tak chrání, může skrz ní bez omezení nadále používat své techiky, které skrz tělo této techniky jednoduše projdou.
Popis části, jedinečné pro každé Susanoo zvlášť: Tuto část si hráč sepisuje sám. Může zde zmínit například speciální zbraně či vlastnosti, které má mít pouze jeho Susanoo. Poté, co postava Susanoo odemkne, musí si uživatel tuto část popisu techniky doplnit a zaslat ji na mail ke schválení, než začne Susanoo používat.
Zápory: Ač je Susanoo technika nad míru efektivní a obávaná, není neporazitelná.
Uživatel je sice chráněn před většinou fyzických útoků, ale před vizuálními nebo zvukovými technikami chráněn není.
Dokud se technice nezformuje i dolní část těla a technika není kompletní, je také možné se přes její obranu dostat například útokem zespoda, ze země, na které uživatel stojí.
Přestože se technika ve svých raných verzích v podstatě drží uživatele, ke kterému je ukotvená, je stále možné dostat uživatele násilím mimo její pole působnosti (např. nějakou pastí, která uživatele nečekaně vymrští ven z ochrany této techniky, či tak podobně).
Je-li Susanoo poškozeno, neobnoví se, dokud není technika zrušena a znovu vytvořená, nebo posunuta na pokročilejší úroveň, což je náročné na spotřebu chakry a tělo uživatele.
Samotné používání této techniky je také velice namáhavé a vysilující. Dalo by se v podstatě přirovnat k tomu, jako by bylo vaše tělo v jednom ohni, což se zhoršuje podle toho, v jaké verzi Susanoo je.
Jelikož je tato technika navíc podmíněná aktivací Mangekyou Sharinganu, klade také velký nápor na uživatelovi oči, posouvající je blíž a blíž ke slepotě.
Jaden
Jaden

Poèet pøíspìvkù : 276
Join date : 01. 05. 13

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru