Konoha NFFORPG Informační Stránka
Nejdříve se musíte přihlásit!
Pokud nemáte ještě účet, můžete se bezplatně zaregistrovat právě zde: https://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com/register
Stránky jsou určeny výhradně pro hráče NFFORPG na Konoha.cz!
Konoha NFFORPG Informační Stránka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Druhy chakry (živelná chakra, senjutsu chakra, apod.)

Goto down

Druhy chakry (živelná chakra, senjutsu chakra, apod.) Empty Druhy chakry (živelná chakra, senjutsu chakra, apod.)

Příspěvek pro Admin za Sat Aug 31, 2013 11:46 pm

Normální chakra

Druhy chakry (živelná chakra, senjutsu chakra, apod.) Chakra-naruto

Jedná se o základní formu chakry, která proudí tělem všech živých bytostí. To nejpodstatnější je o ní již řečeno v článku Chakra a její funkce.

Živelná chakra

Druhy chakry (živelná chakra, senjutsu chakra, apod.) Naruto-elementy

Chakra má obvykle i svou živelnou podstatu, což znamená, že se její vlastnosti pojí s jedním z pěti hlavních živlů.
Oheň, vítr, blesk, země a voda. Těchto pět živlů společně tvoří equilibrium. Každý z nich je vůči jinému silnější, ale i slabší, což lze pozorovat na obrázku níže.
Každý ninja má obvykle k jednomu z těchto pěti živlů blíž, než k ostatním, ale naučit se ovládat všechny podstaty chakry rozhodně není nemožné, i když to vyžaduje mnoho let praxe a tvrdého tréninku, což se nakonec patrně neobejde ani bez pořádné dávky talentu.
K odhalení živelné podstaty chakry se používá praktika, kdy uživatel svou chakru vpustí do papírku, vytvořeného ze stromu, citlivého na chakru. Podle efektu chakry na onen papírek je možné poznat, jaká podstata je u daného člověka dominantní (ohnivá papírek spálí, větrná ho rozsekne, blesková zmačká, zemní rozdrolí a vodní smáčí).
Některé vrozené schopnosti svým uživatelům umožňují konkrétní živly kombinovat a vytvářet tak živly nové, jako je například kekkei genkai klanu Yarui, futton, nebo klanu Yuki, hyouton.

Z herního hlediska existuje pro klasické učení se ovládání jednotlivých podstat chakry několik podmínek, na které je třeba dbát:

1. PODMÍNKA
Každý nový živel může postava z počátku ovládat maximálně na úrovni C-rank (včetně prvního).

2. PODMÍNKA
Aby se postava mohla v používání jednoho ze svých živlů zlepšit (dokázala používat o rank silnější techniky tohoto živlu), a nebo se mohla naučit živel nový, musí dosáhnout nové úrovně. Jakmile se tak stane, postava dostane na výběr:
A) Vybere si jeden z živlů, co už umí, a v něm se zlepší.
B) Osvojí si živel nový.

3. PODMÍNKA
Dostupnost živlů záleží na úrovni uživatele:
- 1. živel – genin
- 2. živel – chuunin
- 3. živel – jounin
- 4. živel – sannin
- 5. živel – S-rank

4. PODMÍNKA
Samozřejmě stále platí obecná pravidla, týkající se dostupnosti různých ranků technik dle úrovně postavy (viz. článek Ranky technik).

5. PODMÍNKA
Až postavě dojdou hodnosti, ohlásí se její majitel admin týmu a společně vymyslíme, co dál Very Happy

Chakra ocasých démonů

Druhy chakry (živelná chakra, senjutsu chakra, apod.) Tailedbeastchakra

Ve světě anime/mangy Naruto existuje devět ocasých démonů (bijuu). Prastarých bytostí s enormní zásobou chakry. V podstatě nejsou nic více než koncentrace chakry, která má tělesnou formu a osobnost.
Světové mocnosti kdysi usilovali a vlastně stále usilují o to dostat sílu těchto bytostí pod svou kontrolu. To ale není vůbec jednoduché. Jediný způsob, jak je dostat relativně pod kontrolu, je zapečetit je do člověka, který se stane jejich hostitelem (jinchuurikim). Jak dobře budou moct tito jinchuuriki ovládat a využívat chakru démonů v jejich nitrech záleží z velké části na jejich vztahu s těmito bytostmi. Přeci jen, komu by se líbilo být neustále zavřený v nějakém člověku a dělat, co si dotyčný zamane? Dopad démonní chakry na jinchuurikiho může být proto různý, podle toho, jaký vztah ti dva mají.
V případě absence jakékoliv spolupráce se může jinchuurikimu díky tvrdému tréninku duše a těla podařit vyvolat chakru démona v něm zapečetěného i proti jeho vůli, avšak spolu s ní se s jeho vědomím propojí i proporčně stejné množství vědomí onoho démona, což může vést až k tomu, že se těla i mysli jinchuurikiho démon zmocní a unikne na svobodu, což jeho hostitele zabije.
Chakra bijuu je pro tělo jinchuurikiho jako jed, čerpá-li ji dotyčný proti vůli démona. Zraňuje ho a poškozuje, což může vést až ke smrti jinchuurikiho tehdy, kdy nad ní ztratí kontrolu a bijuu v něm se zmocní jeho těla i duše, což hostitele zabije a démona osvobodí.
Jsou ale i případy, kdy spolu bijuu i jinchuuriki vycházejí, a tehdy nemá démonická chakra na tělo hostitelé žádný negativní dopad.

Senjutsu chakra

Druhy chakry (živelná chakra, senjutsu chakra, apod.) 432px-Chakra_Moulding_Diagram_%28Senjutsu%29.svg

Senjutsu chakra vzniká čerpáním přírodní energie a jejím smýcháním s chakrou uživatele.
Jedná se o velmi mocný zdroj energie, který je schopen poskytnout uživateli větší sílu, rychlost a vytrvalost pro taijutsu, stejně jako zvýšit účinnost ninjutsu či genjutsu. Senjutsu chakra je tvořena kombinací tří prvků: Mentální, fyzické a přírodní energie z okolí. Všechny tyto tři složky musí být v dokonalé rovnováze, jinak nedojde k posílení uživatele, nýbrž k jeho proměnu v kámen. Záleží zde i na kapacitě chakry, kterou je uživatel schopný pojmout. Pouze ninjové s velikou zásobou chakry jsou schopni shromáždit přírodní energii, aby mohli aktivovat tzv. Sennin mód (blíže popsaný v článku Techniky z anime/mangy v herní podobě 2).

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 25. 04. 13

https://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru