Konoha NFFORPG Informační Stránka
Nejdříve se musíte přihlásit!
Pokud nemáte ještě účet, můžete se bezplatně zaregistrovat právě zde: https://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com/register
Stránky jsou určeny výhradně pro hráče NFFORPG na Konoha.cz!

Join the forum, it's quick and easy

Konoha NFFORPG Informační Stránka
Nejdříve se musíte přihlásit!
Pokud nemáte ještě účet, můžete se bezplatně zaregistrovat právě zde: https://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com/register
Stránky jsou určeny výhradně pro hráče NFFORPG na Konoha.cz!
Konoha NFFORPG Informační Stránka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbraně a pomůcky

Goto down

Zbraně a pomůcky Empty Zbraně a pomůcky

Příspěvek pro Admin Sat Aug 31, 2013 8:36 pm

Tento článek má sloužit nejen jako inspirace pro hráče, ale také je informovat o různých pravidlech a mechanikách, které se na herní využití některých zbraní a pomůcek vztahují.
Proto nenajdete-li zde nějakou zbraň, rozhodně to neznamená, že ji nemůže používat, nýbrž jen to, že nám při tvorbě tohoto článku nepadla do oka, či jsme na ni prostě zapomněli Very Happy

Základní ninja vybavení
Každý ninja má něco, čím se odlišuje od zbytku. Základní výbavu ale po opuštění akademie fasují všichni stejnou, ať už jsou odkudkoliv, a zde je její seznam:

6 kunaiů
10 shurikenů
4 samostatné výbušné lístky
3 kunaie s předem navázanými výbušnými lístky
2 Fuuma shurikeny
10 metrů drátu
2 dýmovnice
1 flashbang


(Tyto pomůcky má u sebe automaticky každá postava, ale také nemusí, záleží na jejím majiteli.)

Zbraně a pomůcky 3722073-hip_pouch_zpsridbdwtq

Bo
Bo je tradiční japonská zbraň. Je to asi 2 metry dlouhá tyč využívaná v bojových uměních.

Zbraně a pomůcky Bo1

Jedy, viry a toxiny
Jsou to látky, které mají nepříznivý účinek na tělo toho, kdo s nimi přijde do styku. Mohou být ve formě tekutin, prášků nebo plynu. Každý jed má jiný účinek i průběh, účinky mohou být různé, např. oslabení, paralýza nebo smrt, záleží na napadeném orgánu. Jedy jsou často aplikovány na zbraně a zvyšují tak jejich účinnost.

Zbraně a pomůcky Poison_Mist

Jak jedy používat a tvořit se dozvíte na hlavní stránce v hidu vlastní tvorby.

Smrtelné jedy mohou postavu zabít jen tehdy, pokud bude s její smrtí souhlasit i její majitel (viz. bod 7 v pravidlech na hlavní stránce).

Protijedy
Jsou druhy léků, které léčí různorodé otravy jedy. Mohou být podány otráveným osobám v mnoha způsobech. Některé jedy jsou komplikované a tak vytváření protijedů vyžadují složitou přípravu, jinak mohou osobu, která je pozře zabít.

Druhy: Protijedy mohou být tekutina, kterou musí postižený vypít, ale může to být jakýkoliv odvar z rostlin až po prášky, které se ve vodě rozpustí.
Klan Aburame používá speciální brouky v celém oběhu otrávené osoby, kde brouci odstraní a neutralizují jed.
Dokonce i jed nano-brouků, které používá klan Aburame má protijed na stejné bázi.
Během boje je velmi těžké vytvořit protijed a tak medici často sebou nosí širokospektrální protijedy už předem připravené pro případ otravy spojence.

Zbraně a pomůcky Antidote

Bomba s uspávacím plynem
Tato bomba silně připomíná kouřovou bombu avšak plyn, který z ní po explozi vyjde, má velice silné uspávací účinky a jeho působení je téměř okamžité (vždy ale záleží na tom, jak si takovou bombu hráč sepíše, nebo se na ni vztahují stejná pravidla užívání, jako pro jedy).

Zbraně a pomůcky Sleeping_Bomb

Bariérové lístky
Tyto lístky jsou většinou určeny k ochránění toho, co se nachází v jejich středu. Když je lístek umístěn, speciálně vyškolený shinobi jej musí uvést do činnosti, tyto techniky většinou zaberou poměrně dost času na provedení, avšak je-li ve středu bariéry ninja, který ji drží v aktivaci, je velice obtížné bariéru zničit.

Zbraně a pomůcky Images?q=tbn:ANd9GcSa1_p7pLiIHEKqDHO_k0r6sfwBj0AwjDf9EQOSLrIRmbBxKorD

Výbušné lístky
Výbušné lístky jsou jednou ze základních pomůcek ninjů. Jedná se o proužky papíru, popsané pečetěmi, s kanji znakem pro „výbuch“ uprostřed.
Jsou-li napuštěny chakrou, vybuchnou silou, která dokáže člověka nepříjemně poranit, vybuchne-li lístek přímo na něm, nebo alespoň mírně popálit či odhodit, exploduje-li lístek kus od něho.
Výbušné lístky se dají odpálit několika způsoby. Na dálku pomocí pečetě hada, mohou vybuchnout po nějaké době jako časované nálože, a nebo je lze odpálit prostým zapálením.
Vzdálenost, na kterou se dají lístky odpálit pomocí pečetě, může být maximálně kilometr.
Explozi lístku lze předejít, pokud dojde včas k přerušení znaku v jejich středu (jinak než ohněm).
Jsou dostatečně odolné, aby se daly použít i v silném dešti.

Některé výbušné lístky mohou být upraveny tak, aby explodovaly silněji nebo naopak slaběji, než ty obyčejné, některé mohou být dokonce úplně voděodolné, a tak podobně. Takové se ale obvykle vyrábí speciálně na zakázku a nejsou součástí základní výbavy.

Využití ve hře:
Než hráč ve hře výbušný lístek použije, musí ve svém postu či bokem dozorci vždy sdělit, jakou metodu odpalu lístku chce použít (v případě časované nálože sdělit i čas či počet postů, po jejichž uplynutí lístek vybuchne).
Lístky upevněné na kunaiích, používané k vrhání na cíle, vybuchují vždy ve chvíli, kdy kunai něco zasáhne, leda by hráč ve svém postu či dozorci napsal jinak.

Zbraně a pomůcky Explosive_Tag

Hudební nástroje
Ač se to zdá absurdní, tak i hudební nástroj se v rukou ninji může proměnit ve smrtonosnou zbraň. Nejvyužívanější jsou uživateli genjutsu, kteří s jejich pomocí chytají své objeti do iluzí.

Zbraně a pomůcky 53371b88ad5320dcba654787668e532b

Deštníky
I běžný, každodenní nástroj může ninjovi sloužit jako smrtonosná zbraň. Většinou jsou vybaveny mechanismem, který z obvodu deštníku střílí senbony. Ninjové je obvykle nosí na zádech a při užití je vyhazují do vzduchu, takže senbony zasáhnou velkou oblast.

Zbraně a pomůcky 605px-Umbrella

Dráty
Patří mezi obvyklou výbavu ninjů. Tyto dráty mají velkou výdrž a unesou váhu několika lidí. Mohou být využívány k navádění a manipulaci zbraní, nebo svazování a omezování pohybu či při výrobě pastí. Někteří shinobi je používají i jako zbraně k řezání, což ale obvykle vyžaduje speciální dovednosti či trénink. Ledaccos vydrží, ale dobře naostřená katana je přetne relativně lehce.

Zbraně a pomůcky Latest_zps2ed9jzbj

Fuuma shuriken
(Shuriken větrného mlýnu) je velký shuriken se čtyřmi ostřími, který je velmi ostrý a lehký. Tento typ shurikenu je charakteristický pro klan Fuuma, po kterém byl pojmenován a který ho nejspíše vytvořil. Čtyři ostří na shurikenu se mohou skládat pro snadné uskladnění, nebo mohou být vystřeleny z kruhovité osy shurikenu. Ninjové je ale obvykle nosí zapečetěné ve svitcích.

Zbraně a pomůcky A24d54d5ed_36075097_o2

Chakrové ostří
Pod tímto pojmem se skrývají zbraně, obvykle sečné, vyrobené ze speciálního kovu, který velmi dobře vede chakru, ale je poměrně vzácný a celkem těžko k sehnání. Soustředit chakru do těchto zbraní zvládne zpravidla každý ninja i bez speciálního tréninku (bez tréninku Vpouštění chakry do zbraní), ale nejlépe využít jejich potenciál dovedou jen ti zkušenější, co už jsou v práci s chakrou zběhlí.
Použití některých technik, jako je například, Hien, spolu s chakrovým ostřím umocňuje jejich efekt a tyto jsou pak ničivější, než když jsou použity s obyčejnou zbraní. K používání takových technik už za sebou ale uživatel trénink Vpouštění chakry do zbraní mít musí.
Chakrová ostří mají také tu vlastnost, že s nimi jde „řezat“ chakra, což jde použít například na chakrová lanka loutkářů.

Zbraně a pomůcky Konoha_Chakra_Blade

Chakrový pečetící lístek
Tento lístek je podobný explozivním lístkům. Když jej dáte na dveře, zabráníte komukoliv těmi dveřmi vstoupit či odejít. Když je tento lístek položen, je k jeho strhnutí potřeba speciální sled ručních pečetí, takže se jedná o jistý druh zakódování dveří.

Zbraně a pomůcky Images?q=tbn:ANd9GcRXH4UaqpFOpsp2GoZ-6aZ1Sfv7TEjeBLf6r-gaWr1CYkEoedP-

Injekční střely
Tyto šipkám podobné střely jsou používány mediky. Většinou přenášejí protijed, sedativum nebo jed s rychlým působením.

Zbraně a pomůcky 806px-Injection_Shot

Jouhyou
Zbraň, která se skládá z několika metrů provazu a ocelovou šipkou na konci, k této špice je často přidán rudý šátek pro těžší odrážení útoků. Tato zbraň je určena k boji na střední až krátkou vzdálenost. Je poměrně snadná na ovládání a pomocí lana můžete spoutat soupeře nebo ho můžete zasáhnout šipkou na konci provazu, která bývá často namočena v jedu.

Zbraně a pomůcky Jhy2

Kunai
Je společně se shurikenem nejčastěji využívanou zbraní. Je to černě zbarvený nůž určený k házení nebo bodání, ale i k řezání. Je většinou velice ostrý, takže bez problémů dokáže pořezat cokoliv krom nejpevnějších materiálů. Tento nůž je většinou asi 20-25 cm dlouhý. Mnoho ninjů k nim přivazují výbušné lístky nebo kouřové či světelné bomby. Kunaie mohou být též přivázané na lanku s navijákem a schovány v uživatelově rukávu. Jsou velmi často využívány v boji nablízko.

Zbraně a pomůcky Kunai

Kunai-ostří
Tyto zbraně podobné kunaiům jsou mnohem delší a mají jen jedno ostří, které jim dodává vzhled a funkce meče. Každá tato zbraň má blízko rukojeti kruhovou díru, která má stejný účel jako kroužek na konci kunaiů. Tyto zbraně většinou bývají v páru a mohou být spojeny řetězem či provazem.

Zbraně a pomůcky Kunai_blades

Loutky
Zbraně a pomůcky 604px-Kankur%C5%8D
Zbraně používané loutkaři, jejichž slabé místo jsou spoje. Loutky jsou často zapečetěné do svitků, pro lepší manipulaci a uskladnění. Loutky jsou v podstatě obří mechanické stroje se spoustou ozubených koleček uvnitř a pouze loutkař aktivuje už vytvořené mechanismy tím, že zatáhne za chakrovou nit. Loutku může ovládat libovolný počet chakrových nití a čím zkušenější loutkař je, tím méně jich potřebuje na ovládání jedné loutky. Loutky jsou používány k boji na střední až velkou vzdálenost a způsoby jejich ovládání se liší, i když nejobvyklejší jsou chakrové nitě z konců prstů. Loutky mohou být zneškodněny tím, že je buď narušena činnost loutkaře, nebo porušením vnitřního mechanismu loutky. Jednou z několika nevýhod loutek je, že jejich reakce na povely loutkaře není okamžitá a čím méně vláken loutku ovládá, tím bývá pomalejší odezva, podle toho jak zkušený loutkář je.

Neherní informace:
Spolu s životopisem zasílejte i podrobný popis vašich loutek. Jejich skryté zbraně, mechanismy, jejich vybavení, kolik ho mají a jak toto vše využívají atd.
Chcete-li dále během hry vaše loutky nějak upravit či nějakým způsobem začít využívat nějaké jejich nové vlastnosti či zbraně, či jednoduše přidat do vašeho arzenálu loutky nové, zašlete nejprve váš nápad ke schválení na herní mail.
Jak na to se dozvíte na hlavní stránce v hidu vlastní tvorby.

Loutek u sebe může loutkář mít v podstatě kolik chce, avšak kolik jich může najednou ovládat záleží na jeho schopnostech a je stanoveno takto:
Genin - 1 loutka
Chuunin - 2 loutky
Pokr. Chuunin - 3 loutky
Jounin - 5 loutek
ANBU - 6 loutek
Sannin - 8 loutek
S-class - 10 loutek

Makibishi
Jsou malé ostré kousky, které se vysypou na zem a v případě, že na ně soupeř šlápne, zabodnou se mu skrz podrážky bot do nohou a zabraňují mu v chůzi.

Zbraně a pomůcky Makibishi2

Nunchaky
Zbraň složená z dvou ocelových tyček o délce asi 30 cm, které jsou spojeny řetězem. Toto je velice neobvyklá zbraň, protože její ovládání je velice obtížné a zásah touto zbraní nebývá smrtelný.

Zbraně a pomůcky Nunchaku_Kakashi

Senbony
Dlouhé jehly s oběma ostrými konci. Nejčastěji jsou používány k házení. Tyto jehly nezpůsobují velká zranění, pokud nezasáhnou důležité orgány, přesto mohou bez větších problémů znehybnit nepřítele zásahem do svalů. Tato zbraň využívá hlavně velkou přesnost a rychlost, často jsou tyto jehly natřeny jedem pro větší efekt.

Zbraně a pomůcky 320_zpsen9ns8dw

Shurikeny
Stejně jako kunaie, patří do základní výbavy všech ninjů. Jsou to hvězdice s čtyřmi až osmi hroty, které se při vrhnutí točí. Tyto malé hvězdice jsou dobré k odvádění pozornosti, zpomalení nepřítele a při velké přesnosti mohou být i smrtelné. Tyto zbraně mají uprostřed malou kruhovou díru sloužící k držení pomocí prstu a také na ně mohou být připevněny různé lístky nebo bomby.

Zbraně a pomůcky 806px-Multiple_Phantom_Shuriken_1

Skalpely
Extrémně ostré nástroje s malým ostřím, které používají hlavně medikové. Jsou používány k chirurgickým operacím, i když je někteří používají i k boji.

Zbraně a pomůcky Scalpel

Světelné bomby
Bomby používané k odvedení pozornosti nebo oslepení soupeře. Tyto bomby při výbuchu vytváří ostré světlo, které oslepí vše, co stojí čelem k explozi. Obvykle vypadají jako malé kuličky omotané papírem s nápisem v kanji, znamenajícím světlo.

Zbraně a pomůcky 640px-Flash_bomb_1

Svitky
Jedna položka z nejdůležitějších vybavení ninjů. Díky své velikosti a váze jsou vhodné k přenášení a mají mnoho využití. Mohou sloužit jako médium k vyvolání zvířat, věcí nebo osob. Dokonce v nich mohou být zapečetěny i některé techniky. Pak tu jsou velké svitky, které ninjové obvykle nosí na zádech. Ty slouží k pečetícím technikám nebo se může jednat o smlouvy se zvířaty.

Zbraně a pomůcky Tentens_tools_zpsmewqzdxk

Tantou
Menší katana, kterou bylo lze vidět u členů Rootu. V dnešní době ji používá mnoho ninjů.

Zbraně a pomůcky Sai_Tant

Sai
Jedná se o malé, jednoruční trojzubce, určené k bodání a odzbrojování, často mylně považované za zemědělský nástroj. Nenechte se ale mýlit, neboť jde o plnohodnotnou zbraň, v rukou mistra více než rovnocenou jiným.

Zbraně a pomůcky Economy-chrome-octagon-sai

Tonfa
Dřevěná zbraň, určená k boji zblízka. Díky svému tvaru je velmi dobrá k sebeobraně a zásah touto zbraní je velice bolestivý.

Zbraně a pomůcky Tonfas_zpsa0ryqbki

Trojdílná hůl
Tato neobvyklá zbraň se skládá z tří asi 40 cm dlouhých tyčí spojených řetězem. Je to zbraň určená k boji zblízka a je velmi těžké ji ovládat ale v rukou zkušeného uživatele je velice nebezpečná kvůli množství různých způsobů útoku.

Zbraně a pomůcky 3-sectional-staff

Vojenské pilule
Tyto pilulky jsou speciální pilulky, které obnovují uživatelovu chakru, odbourávají únavu a díky své výživnosti naplní žaludek. Jsou tvořeny silnými stimulanty a živinami. Říká se, že s jednou pilulkou může uživatel bojovat po tři dny a tři noci bez odpočinku. Poté ale obvykle omdlí vyčerpáním.

Zbraně a pomůcky 562px-Military_Rations_Pill

Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 25. 04. 13

https://kon-nfforpg-info-web.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru